پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در _menu_load_objects() (خط 579 از /home/andishepooyan/public_html/includes/menu.inc).

اعزام دانشجو به اتریش

کشور اتریش یکی از زیبا ترین کشور ها با مکان های دیدنی بسیار است.این کشور که به زبان رسمی آلمانی صحبت میکند با توجه به شرایط اقتصادی و علمی که در آنهاست اعزام دانشجو به اتریش بسیار صورت میپذیرد.کشور اتریش بیش از ۸۸ درصد کالاهای مصرفی خود را خودش تولید میکند .پس می توانید به این نتیجه برسید که چرا تا این اندازه بحث اعزام دانشجو به اتریش  در این کشور فراگیر شده .توجیه اقتصادی بالا در این کشور و به طبع آن گسترش علم درآن می تواند یکی از دلایل مهم این قضیه باشد.اما این مبحث هم به خودی خود دارای شرایط و ضوابطی است که باید برای اعزام دانشجو به اتریش مد نظر قرار داد.
اولین بحث به میان آمده اینست که شما نمیتوانید به راحتی به کالج های اتریش وارد شوید. قوانینی که توسط دولت اتریش اجرایی شده است حتی اگر شما ۱۲ سال تحصیلی را به طور کامل هم گذرانده باشید به شما اجازه ورود به کشور اتریش را نمی دهد. برای این منظور شما باید ابتدا در کشور خود در دانشگاه قبول شده باشید تا شرایط اعزام دانشجو به اتریش را پیدا کنید. به بیان دیگر بحثی که مطرح است بیشتر انتقال دانشجو به کالج های رسمی اتریش است که اعزام شما از دانشگاه خود در کشور مبدا به کالج های اتریشی می باشد. معمولا زمان فراگیری علم در این کالج ها بین ۲-۳ سال است .یکی دیگر از مشکلات اعزام دانشجو به اتریش اینست که در کالج های این کشور تمامی دروس به زبان آلمانی تدریس می شود که متقاضیان باید ابن گزینه را هم مد نظر رار دهند.
در اتریش کلاس ها به صورت روزانه و شبانه برگزار میشود.یعنی به طور آزادانه می توانید ساعت های تحصیل  خود را در کالج ها انتخاب کنید و مشکلی با تایم و زمان بندی کلاس ها نخواهید داشت.
شرایط اعزام دانشجو به اتریش
برای کالج های دو ساله  فنی و حرفه ای:
دارا بودن دیپلم فنی و حرفه ای
آشنایی نسبی به زبان آلمانی
شهریه هر ترم حدودا ۸۵۰ یورو
کسب مدرک رسمی از اتاق بازرگانی
رشته ها: ساختمان ، برق، اتو مکانیک، مکاترونیک
کالج های سه ساله فنی و حرفه ای:
دارا بودن دیپلم فنی و حرفه ای
کسب درجه A2 آلمانی
شهریه هر ترم حدودا ۸۵۰ یورو
رشته ها : کامپیوتر – گرافیک کامپیوتر-ساختمان-طراحی داخل ساختمان

دلایل اعزام دانشجو به اتریش :
با شاهد بودن پیشرفت های اروپایی روز به روز به متقاضیانی که میخواهند به کشورهای اروپایی مهاجرت نمایند بیشتر میشود.این تقاضا ها فقط به کار و زندگی محدود نمی شود  و در مواردی که تعداد آنها اندک  نیست ما شاهد درخواست ورود به کشور های اروپایی برای تحصیل هستیم.زیرا نه تنها دانشگاه های اروپایی از کیفیت و امکانات بهتری برخوردار می باشند، بلکه می توان با تحصیل در آنها مقدمات موفقیت های بزرگتر برنامه ریزی و ترتیب دادویکی از این کشور ها اتریش است.دانشجویان زیادی سالانه به اتریش وارد میشوند تا بتوانند در آنجا ادامه تحصیل بدهند. اعزام دانشجو به اتریش از کشور خودمان هم رو به افزایش است و خواهان زیادی دارد.برای همین دلیل بر آن شدیم تا مهمترین شرایط اعزام دانشجو به اتریش را در این مقاله بگنجانیم تا شما عزیزانی که مایلید درباره اعزام دانشجو به اتریش بیشتر بدانید را راهنمایی کنیم.
اعزام دانشجو به اتریش بخاطر موارد زیادی صورت میگرد.در اتریش مراکز آموزشی به دو نوع هستند.یکی مراکز آموزش عالی و دیگری دانشگاه ها.تمامی این موارد را وزارت علوم کشورمان معتبر دانسته و قبول داردو به همین دلیل است که ایران جزو کشورهایی است که در آن اعزام دانشجو به اتریش در نوع خود رواج دارد. یکی از مواردی که شما باید در نظر داشته باشید اینست که اعزام دانشجو به اتریش با ۱۲ سال درس خواندن در ایران و یا حداکثر کسب مدرک پیش دانشگاهی ممکن نیست.یعنی شما نمی توانید اعزام دانشجو به اتریش را مستقیما برای دوره ی کارشناسی انجام دهید.به بیان ساده تر شما باید در دانشگاه های ایران قبول شوید و بعدا از این طریق بتوانید به عنوان دانشجو به اتریش اعزام شوید.نمرات شما در آنجا مورد ارزیابی قرار میگیرند و شما می توانید در مقطعی که هستید به ادامه تحصیل بپردازید.
یکی از عواملی که اعزام دانشجو به اتریش را ساده کرده و از مزیت های آن به شمار می آید هزینه تحصیل رایگان در اتریش است.البته باید بدانید که هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش با هزینه های جانبی و مختلف برای زندگی در اتریش متفاوت است و شما خواه نا خواه هزینه برای زندگی در اتریش را باید بپردازید.ولی برای تحصیل نمیخواهد نگران باشید زیرا در اتریش تحصیل رایگان می باشد.
یکی دیگر از مزایای اعزام دانشجو به اتریش و همچنین تحصیل در آنجا نخواستن مدرک زبان خارجه مانند تافل و آیلتس می باشد.گذراندن این مرحله و داشتن مدرک مربوطه یکی از معضلات و مشکلات دانشجویان برای تحصیل در کشور های خارجه می باشد که این مسئله در اعزام دانشجو به اتریش به طور کامل حل شده است. همچنین اتریش دارای دانشگاه های بسیار خوب با کیفیت علمی بالا می باشد .

به طور مثال دانشگاه وین اتریش و دانشگاه گراتس اتریش از بهترین دانشگاه های اتریش می باشد که توانسته در اعزام دانشجو به اتریش و همچنین جذب دانشجو به آن کشور بسیار موفق عمل کند.