پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در _menu_load_objects() (خط 579 از /home/andishepooyan/public_html/includes/menu.inc).

پناهندگی قانونی در آلمان

پناهندگی

پناهندگی قانونی

 

یکی از راه های پناهندگی قانونی نهادها و کارگزارهای حقوق بشری مانند کمیساریاری عالی سازمان ملل متحد (UNHCR) می باشد. یکی از دفاتر این نهاد در شهر نورنبرگ آلمان قرار دارد اما دفتر پذیرش آن در شهر برلین واقع شده است . از جمله وظایف این سازمان میتوان به موارد ذیل اشاره نمود :

1- برگرداندن ( به کشور خود) پناهندگانی که درخواست پناهندگی آنها رد شده است.

2- اخذ پناهندگی از کشورهای دیگر ( بر حسب تصمیم سازمان)

3- تامین امنیت و آرامش و سلامتی برای پناهندگان

این نهاد تاکنون کمکهای بسزایی در رابطه با این امر نموده است و در روند مدیریت و ساماندهی پناهجویان سهم زیادی داشته است.

 

روند پناهندگی در آلمان

 

پس از این که پناهجو درخواست پناهندگی خود را در آلمان ارائه نمود ، برای او کارت اجازه اقامت موقت صادر می گردد که در طول روند پناهندگی خود می تواند با این کارت در آلمان تردد نماید و برای اسکان نیز دولت آلمان روشی سه مرحله ای را مد نظر خود قرار داده است که شامل : 1- مراکز پذیرش اولیه 2- مراکز اقامت جمعی 3- محل اقامت غیر متمرکز می باشند.

 

پروسه پناهندگی و مصاحبه معمولا بین 2 تا 7 ماه طول می کشد و بستگی به کیس متقاضی دارد و در مواردی هم ممکن است که این روند بیشتر به طول انجامد.

در صورتی که جواب درخواست پناهندگی منفی گردد ، متقاضی این حق را دارد که حداکثر تا مدت 2 هفته اعتراض خود را اعلام نماید و بهتر است که قبل از ثبت اعتراض با یک وکیل پناهندگی در آلمان مشورت نماید. در صورت عدم دریافت پاسخ مثبت از سوی دادگاه ، کارت اقامت موقت متقاضی باطل گردیده و مجبور به ترک کشور آلمان است.

در صورتی که جواب درخواست پناهندگی مورد تایید گردد ، متقاضی همانند یک شهروند آلمانی از حقوق رفاهی و اجتماعی یکسان و برابری برخوردار است .

 

شایان ذکر است که نباید این مساله را فراموش نمود ، مهاجرانی که از طریق قانونی وارد خاک آلمان می شوند و اعلام پناهندگی مینمایند از شرایط مطلوب تری نسبت به مهاجران غیر قانونی برخوردارند، زیرا دولت آلمان ضمن حفظ حقوق پناهجویان به استناد قانون اساسی کشور، موظف است که ترتیبات لازم از جمله اسکان و امنیت پناهجویان قانونی را لحاظ نماید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه اعزام دانشجو اندیشه پویان تماس حاصل نمایید.

 

http://www.andishepooyan.ir

88080308

66514111

09121148966

کانال تلگرام : https://t.me/Andishepooyanir