پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در _menu_load_objects() (خط 579 از /home/andishepooyan/public_html/includes/menu.inc).

شرایط تحصیل در آلمان

#شرایط_تحصیل_در_آلمان

A1,A2,B1,B2,TestDaf

زبان تحصیل هم در دانشگاههای آلمان متغیره. در ادامه  رشته های دانشگاههای آلمان رو بر حسب زبان تحصیل دسته بندی می کنیم:

1. رشته هایی که زبان تحصیلشون کاملا آلمانیه و از همون بدو ورود باید مدرک زبان مورد نیازشون رو آماده کرده باشین. حالا ممکنه B1 یا B2 یا نمره ای بالا در آزمون TestDaf نیاز باشه یا چیز دیگه. 

2. رشته هایی که فقط آلمانیه ولی دانشگاه اجازه میده اول برین آلمان زبان بخونین و به حد مطلوبی برسین یا مثلا نمره خوبی در یک آزمون مثل همون TestDaf بیارین و بعدش درستون رو شروع کنین. البته باید توجه کنین که برای گرفتن ویزای این دانشگاهها که خیلی هم پرطرفدار هستند، باید حداقل مدرک B1 داشته باشین. در غیر این صورت سفارت بهتون ویزا نمیده. 

3. رشته هایی که اکثر درسهاشون به آلمانین ولی درس انگلیسی هم دارن. این رشته ها هر دو مدرک آلمانی و انگلیسی رو ازتون می خوان و معمولا مدرک انگلیسی ای که ازتون می خوان پایینتر از مدرک آلمانیه. کلا دانشگاههای آلمان مدرک انگلیسی آیلتس 5.5 در پایین ترین حد و آیلتس 7 رو در بالاترین حالت از شما می خوان.

4. رشته هایی که اکثر درساشون به انگلیسیه ولی چند درس به المانی هم دارن. این دانشگاهها معمولا از شما مدرک آلمانی در حد A2 یا B1 و بعضا B2 می خوان.

5. رشته هایی که کلا انگلیسی هستند ولی از شما مدرک آلمانی در حد A1 یا A2 هم می خوان.

6. دانشگاههایی که کلا انگلیسی هستند و اصلا مدرک آلمانی نمی خوان. برای ویزای این دانشگاهها سفارت هم ازتون مدرک آلمانی نمی خواد. رقابت برای گرفتن پذیرش این دانشگاهها خیلی سختتره. حتی اگه رشتتون انگلیسیه، آلمانی یاد بگیرین چون واقعا لازمه.

موفق باشید

www.andishepooyan.ir

09121148966

88080308

کانال تلگرام : https://t.me/Andishepooyanir