پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در _menu_load_objects() (خط 579 از /home/andishepooyan/public_html/includes/menu.inc).

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه در واقع در پنج مسیر امکان پذیر است. شخص در پی بررسی شرایط  مهاجرت باید تصمیم گیرد که کدام مسیر از پنج مسیر برای وی امکان پذیر است.
1-مهاجرت ازطریق کار 
2 -مهاجرت از طریق تحصیل 
3-استفاده از خرید ملک 
4-مهاجرت از طریق ازدواج
5- مهاجرت پناهندگی 

www.andishepooyan.ir

1-مهاجرت به فرانسه از طریق کار

جهت مهاجرت به کشور فرانسه از طریق جستجوی کار میتوان مدارک خاصی را  جهت تقاضای کار بر اساس جذب نیروی کار مهاجر در کشور فرانسه به سفارت ارائه داد. افرادی که قصد سرمایه گذاری اروپا را دارند هم  میتوانند مسیر کشور فرانسه برای سرمایه‌ گذاری در اروپا استفاده کنند. باید توجه داشت که کشور فرانسه به صورت مستقل به اشخاصی که متقاضی کار در فرانسه بوده ولی بطور همزمان با کار پاره وقت در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنند ، امتیاز ویژه ای قائل شده وتحصیل سبب می شود که افراد متقاضی کار در فرانسه و یا اروپا با سرعت بیشتری جذب جامعه اروپایی شوند.
حال چه سوالاتی از مشاوران ارشد حقوق بین الملل بایستی  پرسش نمایند ؟
مشاوره با مشاورین موسسه اندیشه پویان به شما کمک خواهد کرد که اگر متقاضی کار در کشور فرانسه هستید بتوانید فرم های درخواست را در عرض سه ماه به کارفرمای فرانسوی و یا اروپایی خود در بازار کار کشور های اروپایی برسانید .
به متقاضیان توصیه می شود در اروپا و به خصوص فرانسه ابتدا رشته تحصیلی و مهارت های خود را در بازارهای کار کشورهای اروپایی بررسی نمایید  زیرا یکی از شروط اصلی کار در کشور فرانسه دارا بودن تحصیلات عالی است.

www.andishepooyan.ir

2-مهاجرت از طریق تحصیل به فرانسه

تحصیل در فرانسه به نحوی است که دانش آموزان می توانند از تحصیلات رایگان این کشور استفاده نمایند و لازم به ذکر است که در تمامی مقاطع تنها با پرداخت ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو برای یک سال تحصیل امکان تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی فرانسه امکان پذیر می باشد . نکته حائز اهمیت اینجا است که دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان رسمی این کشور تحصیل نمایند و تنها دانشگاه های خصوصی با شهریه هایی به مراتب سنگین تر در این کشور وجود دارد که به زبان انگلیسی امکان تحصیل به دانشجویان می دهد اما در هر حال زبان فرانسه جهت ادامه زندگی در مسیر مهاجرت برای دانشجو همچنان دارای اهمیت خاص است.

به طور معمول دانشجویان متقاضی تحصیل در فرانسه باید در نظر داشته باشند که باید برای ادامه تحصیل در این کشور مدرک زبان فرانسوی معتبر و مورد تائید دانشگاه را داشته باشند و این مدرک زبان در مقاطع مختلف متفاوت است ، مدارک دیگر تحصیلی در کشور مبداء برای ادامه تحصیل در فرانسه الزامی است ، دانشجویان باید مدارک تحصیلی خود را به زبان فرانسوی ترجمه کنند و به سفارت ارائه دهند .
شرایط و مدارک اخذ پذیرش در فرانسه در مقاطع مختلف متفاوت است .
 زمانیکه میخواهید وارد کالج یا مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد و دکترا شوید می بایست شرایط و مدارک خاص آن مقطع را ارائه نماید، تمامی مدارکی که برای پذیرش از دانشگاه های فرانسه مورد نیاز است می بایست به زبان فرانسوی  ترجمه شده باشد.

 مدارک زیر برای پذیرش از دانشگاه های دولتی فرانسه مورد نیاز می باشد:

1- مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات همراه با ترجمه

برای پذیرش در مقطع لیسانس قبولی در مقطع لیسانس در دانشگاه کشور متقاضی

2- مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات

3- برای مقطع کارشناسی ارائه مدرک زبان فرانسوی

4- برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان فرانسوی و یا تسلط به زبان انگلیسی به عنوان مثال IELTS ،  TOEFL

5- دو توصیه نامه از استاید در سربرگ دانشگاه

6- دو توصیه نامه از کارفرمایان ( در صورت وجود)

7- ۶ قطعه عکس گذرنامه ایی

8- رزومه و انگیزه تحصیل 

9- خلاصه سوابق کاری

10- نمونه کارها برای برخی از رشته ها (همانند: هنر، طراحی و معماری)

11- دیگر گواهینامه ها و دستاوردها از فعالیت های فوق

این مدارک و شرایط مورد نیاز ممکن است برای دانشگاه ها و دانشجویان مختلف و مقاطع تحصیلی متفاوت باشد که حتما باید به این نکته توجه نمود.

حال شما می بایست برای ویزای دانشجویی فرانسه اقدام نمائید:

انواع مختلفی از ویزای دانشجویی در فرانسه وجود دارد که دانشجو با توجه به بازه زمانی تحصیل خود می بایست برای یکی از آنها درخواست نماید.

A- ویزای دانشجویی شنگن (اقامت کوتاه)

اگر زمان مطالعات شما کمتر از سه ماه است و و فقط میخواهید برای این مکدت سه ماهه در فرانسه حضور داشته باشید باید درخواست ویزای دانشجویی با عنوان اقامت کوتاه و یا ویزای تحصیلی شنگن نمائید که صدور آن رایگان است و همینطور غیر قابل تمدید می باشد .

B- ویزا برای شرکت در آزمون های ورودی

اگر شما نیاز به سفر به فرانسه به منظور شرکت در یک یا چند آزمون ورود به دانشگاه هستید می بایستی ویزای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های فرانسه را درخواست کنید و در صورتی که در آن آزمون ورودی موفق باشید میتوانید ویزای خود را برای یک سال دیگر تمدید نمائید اما در صورت ردی در آزمون امکان تمدید این ویزا برای دانشجویان وجود ندارد.

 www.andishepooyan.ir

3-خرید ملک و یا سرمایه گذاری در فرانسه

خرید ملک در فرانسه  قوانینی دارد که به آن باید توجه نمود. بسیاری از افراد با تفکر اینکه خرید ملک در فرانسه میتواند ایشان را موفق به اخذ اقامت فرانسه یا اخذ تابعیت فرانسه نماید، اقدام به سفر به این کشور نموده و برای خرید ملک در  فرانسه  هزینه های هنگفتی را متقبل میشوند. عده ای هم بدون داشتن اطلاعات  اقدام به خرید ملک در فرانسه می نمایند ولی این افراد هیچ گونه علم حقوقی ندارند.
 در واقع اگر قصد خرید ملک در فرانسه را دارید فقط اینکه قیمت یک ملک را بدانید و اینکه یک ملک در چه منطقه ای چقدر قیمت دارد مکفی نیست و در اصل نیاز اصلی شما در نحوه ی ارائه ی مدارک و همچنین فراهم نمودن شرایط خرید ملک در فرانسه میباشد.

فرآیند خرید ملک در فرانسه بسیار ساده و سیستم ثبت این کشور نیز از امنیت کافی برخوردار است. با این حال عموماً بدون نیاز به وکیل یا مشاور نیز خرید انجام می­شود، بنابراین لازم است که از دانسته ها و اطلاعات خویش نیز استفاده کنید. از سوی دیگر اگر دانش اندکی از زبان فرانسوی داشته باشید بهتر از هیچ است. اگر هم کاملاً مطمئن هستید که حین صحبت چه چیزهایی گفته می­شود یک مترجم به عنوان دستیار همراه خود داشته باشید.

نوشته ­های سند و قرارداد را با دقت مطالعه فرموده و بررسی کنید. مطمئن شوید که شرایط خرید و فروش به تفصیل در قرارداد ذکر گردیده باشد.

 ممکن است به جای استفاده از یک دفتر اسناد رسمی مشترک با فروشنده، خودتان نیز یک دفتر اسناد رسمی بیابید تا در معامله برای شما کار کند. اگر در مورد صحت مبلغ پرداختی اطمینان ندارید از دفتر اسناد رسمی مورد نظر خود اطلاع بگیرید زیرا آن­ها از قیمت­های واقعی فروش املاک خبر دارند.

اگر شما زوجی هستید که ازدواج نکرده­ اید مستلزم هستید که یک زمینه­ ی مشترک «a joint basis» دارا باشید تا بتوانید از منابع دیگری محافظت نمایید.
اگر زوجی هستید که ازدواج کرده­ اید و قصد دارید همسر شما املاک شما را به ارث ببرد باید یک قرارداد ازدواج فرانسوی اتخاذ کرده یا یک حساب مشترک «به فرانسوی en tontine» باز کنید.
اگر ازدواج نکرده ­اید یا به صورت چند فرد غیرمرتبط به یکدیگر ملک می­خرید، بنابراین باید از طریق یک شرکت املاک و مستغلات «به فرانسوی Société Civile Immobilière» خرید خود را انجام دهید.

در کل خرید ملک در کشور فرانسه از سال 2015 اساس اخذ مهاجرت و اخذ اقامت دائم نمیگردد. باید توجه داشت که اکنون دیگر این روش بدون سرمایه گذاری منطقی و ادامه یک کار تجاری و ده سال مداومت در کار تبدیل به اقامت دائم و پاسپورت نمیگردد و مبلغ سرمایه گذاری در حدود 250 الی300 هزار یورو است.

 www.andishepooyan.ir
 

4-ازدواج در فرانسه

با توجه به قوانین مهاجرتی افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق اخذ ویزای نامزدی و ازدواج را دارند باید این نکته را در نظر داشته باشند که جهت مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج و نامزدی باید یک شخص را در کشور فرانسه در نظر داشته باشند و باید این شخص حتماً به تابعیت کشور فرانسه هم دست پیدا کرده باشد و همچنین بتواند از نظر مالی هم شخصی که قصد مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج و نامزدی را دارد حمایت کند و حداقل زمان مورد نیاز برای این حمایت مالی یک سال می باشد.

www.andishepooyan.ir

 5-مهاجرت از طریق پناهندگی 

پناهندگی به کشور فرانسه همچون دیگر کشورهای اروپا بر اساس کنوانسیون های قدیمی بین المللی انجام می پذیرد .
کشور فرانسه نیز یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست و به  همین دلیل طبق قراردادها و قوانین بین المللی موظف است به کسانی که در کشور خود چه کشورهای خاورمیانه و چه کشورهای دیگر دنیا نیاز به پناهگیری در کشوری از اروپا  داشته باشند امنیت و استقرار لازم را جهت مهاجرت از نوع  پناهندگی اعطا نماید.
 کشور فرانسه با توجه به طبیعت گسترده و آب و هوای مدیترانه ای گزینه  بسیار خوبی برای مهاجران از طریق پناهندگی که از کشورهایی که کمی گرمسیرتر و در مناطق خاورمیانه و یا آفریقایی هستند،باشد. زیرا آنان میتوانند بواسطه آب و هوای ملایم تر در این کشور بهترسکونت نماید .
کشور فرانسه در اعطای پناهندگی شرایط بسیار خاصی را دنبال می‌کند و از آنجا که این شرایط  کمی سخت تر از کشورهای دیگر اروپاست ، ما پیشنهاد میکنیم کسانی که فرانسه  را به عنوان  کشور مورد نظر جهت اقدام به مهاجرت پناهندگی انتخاب میکنند از مشاوره حقوقی وکلای مجرب در پروسه پرونده خود بهره گیرند.

نکته مهم درباره پناهندگان به کشور فرانسه

شرایط امروز پناهندگان در فرانسه

۱) بعد از اتمام ویزای توریستی میتونی درخواست بدی.
۲) به دو جا می تونید خودتون رو معرفی کنید: اداره پلیس و (ان جی او) پناهندگان
۳) ان جی او پناهندگان بهتره چون مثل یک مشاور در کنار شما خواهند بود. بدون دریافت هزینه. ارتباطات شما با ادارات را مدیریت می کنند. مدارکتون رو ترجمه میکنن و راهنمایی میکنند. 
۴) بعد از مراجعه به (ان جی او) آنها شما را به اداره پلیس معرفی میکنند.
۵) در اداره پلیس رجیستر میشید و درخواست شما رسما ثبت میشه و انگشت نگاری میشوید.
۶) اداره پلیس ۲۱ روز فرصت میده تا کیستون رو به زبان فرانسه تحویل بدید. در این مدت ان جی او کیس شما را رایگان ترجمه میکنه تا به اداره پلیس بدید.
۷) پس از تحویل کیس و مدارک شناسایی به اداره پلیس پرونده شما به اداره مهاجرت فرانسه فرستاده میشه. 
۸) تا زمانی که اداره مهاجرت به پرونده شما رسیدگی کنه، اداره پلیس برای اسکان و حقوق ماهانه شما اقدام میکنه. برای هر نفر بزرگسال ماهی ۳۳۰ یورو میدن. مثلا برای یک زن و شوهر با یک فرزند خردسال ماهی ۶۶۰ یورو میدن. بعد از قبولی این رقم به ۱۲۰۰ یورو میرسه. برای زن و شوهر بدون بچه یک اطاق میدن برای خانواده بچه دار محل دو خوابه میدن و برای مجردها اطاق مشترک 
۹) اخیرا شنیدم که بعدا ارائه مدارک به پلیس حدود سه هفته طول میکشه که اداره مهاجرت فرانسه به شما وقت مصاحبه بده. شما تا دو ماه در نظر بگیرید.
۱۰) در اولین قدم پس از قبولی اقامت ۱۰ ساله میدن که اتوماتیک تمدید میشه
۱۱) پس از قبولی همزمان می تونید برای ملیت درخواست بدید که حدود ۵ سال طول میکشه و باید حداقل سه سال مالیات داده باشید و سطح زبانتون خوب باشه.
۱۲) آب و هوای فرانسه خیلی شبیه به ایرانه. کاملا چهار فصله. دسترسی به اقیانوس اطلس  مدیترانه داره و کوه و ساحل های توریستی فراوان
۱۴) فرهنگ مردمش خیلی مهمان نوازه. در فرانسه صحبت کردن درباره مذهب و ملیت و نژاد جرم محسوب میشه. تمامی انسان‌ها براساس سه اصل عدالت برابری و برادری کاملا شرایط یکسان دارند. لذا اصلا حس نمیکنید که غریبه هستید. برخوردشون با پناهنده ها عالیه.
۱۵) تحصیل در تمامی سنین رایگانه
۱۶) از زمان مراجعه به (ان جی او) هزینه دکتر دارو و بیمارستان رایگان است. بلیط ترن و اتوبوس رایگان میدن.  
—------------------------------------------------------------

توضیح مهم : تا زمانی که ویزا تموم بشه و به ادارات مراجعه نمایید و اداره پلیس بهتون خونه بده حدود سه ماه طول میشکه که باید آپارتمان اجاره کنید و هزینه خوتون رو پرداخت نمایید. من حساب کردم اگر متوسط زندگی بکنید و نسبتا خوب هم بخورید ماهی ۱۲۰۰ یورو با اجاره محل هزینه دارید. برای همین شاید لازم بشه که حدود سه تا چهار ماه آماده باشید که به پول ایران ماهی ۵ میلیون تومان هزینه داشته باشید. البته برای مجرها کمتر می

چند تا نکته در مورد کارها 
minijob
کارهای پاره وقتی که بیمه و مالیات برای اونها رد نمیشن، حداقل 450 یورو در ماه در آمد خواهید داشت 
شما می توانید دو کار مینی جاب داشته باشید اما نکته اینجاست که برای دومی باید بیمه و مالیات بدید 
TeilZeit
کارهای پاره وقت 
کارهایی هستند که درآمدی بیشتر از مینی جاب دارند و باید بیمه و مالیات بدید، یعنی به صورت اتوماتیک از دریافتی شما کم میشه.
VolZ
کارهای تمام وقت که بیمه و مالیات (بازنشستگی )برای شما پرداخت می شود توسط جایی که در آن مشغول هستید.

www.andishepooyan.ir

021-88080308

09121148966

کانال تلگرام : https://t.me/Andishepooyanir