پیغام خطا

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls در _menu_load_objects() (خط 579 از /home/andishepooyan/public_html/includes/menu.inc).

آشنایی با کشور آلمان

آلمان
 آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان کشوری در قاره اروپا پایتخت برلین از شمال با دریای شمال دانمارک و دریای بالتیک از شرق با لهستان و جمهوری چک از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه و لوکزامبورگ بلژیک و هلند مرز دارد دوره ۸۲ میلیون نفر جمعیت پرجمعیت ترین کشور اروپا است رومی ها اولین گروه انسانهای متمدن بودند که در آلمان ساکن شدند تا سال ۸۹۰ آلمان حکومت مقتدری نداشت اولین پادشاه آلمانی زبان در این کشور میکس شاه آلمانی بود دیگر کشورها از آن پس مردم این سرزمین را با زبان آلمانی می شناختند.

 

کشور آلمان یکی از کشورهای سرسبزو با جغرافیایی بسیار صنعتی و جلگه های زیبای کشاورزی میباشد.

کشورآلمان سرسبزی خود را مدیون رودخانه راین ودانوب و...میباشد. رودخانه دانوب تا کشور مجارستان در سراسر اروپا جاریست، زمستان‌ها رودخانه ماین راین و دانوب مسیر مسافران بسیاری از سراسر اروپا می باشد. مسافرانی چه اروپایی و یا غیر اروپایی برای حرکت در سراسر اروپا از این مسیر بهره می جویند. همچنین رودخانه دانوب مسیر کشتیرانی و حمل و نقل کالا وصادرات و واردات بوده ، و دارای اهمیت تجاری ویژه ای برای کشورهای اروپایی است.

تمامی رودخانه ها جلگه ها و دریا چه های آلمان در کار کشاورزی و صنعت کشور آلمان به طور فزاینده ای مهم می باشد سه شهر بزرگ آلمان یعنی شهرهای مونیخ ،برلین و هامبورگ اهمیت خاصی در تجارت و صنعت آلمان دارند ، هامبورگ معروف به شهر پل ها و دارای ۳۷ پل رودخانه‌ای در سراسر جاده های هامبورگ می باشد. در این شهر مرسوم است که  بسیاری از مردم آلمان در قایقهایی روی رودخانه ، خانه های خود را بنا نمایند که به آنها خانه‌های قایقی می گویند و لذت و تفریح بسیاری در زندگی در این خانه های قایقی یافته اند.

هامبورگ دارای دورود بزرگ درمیان شهر است  ، دریاچه آلستر دریاچه زیبای این شهر یکی از جالبترین و تاریخیترین جاذبه های توریستی هامبورگ در آلمان است. شهر دیگری که بسیار مورد توجه مردم قرار می گیرد ، پایتخت کنونی کشور آلمان تاریخچه سیاسی و اقتصادی بسیارغنی می باشد. شهر برلین محل تقاطع دو فرهنگ شرق و غرب در سالهای پس از جنگ جهانی دوم است و اکنون نیز قسمت شرقی برلین هنوز به عنوان بلوک شرق شناخته میشود.در واقع   آلمان در این دو قسمت شهر دارای فرهنگ های مختلفیست .مردم قسمت شرفی این شهر هنوزمعیارهای زندگی گذشته خود را تاحدودی حفظ کرده و خاطرات سالهای زندگی در زیر پرچم سرخ را بازگو می نمایند . انگلا مرکل هم که یکی از موفق ترین صدر اعظم های تمام دوران انتخابات در آلمان فدرال است در واقع شهروند برلین شرقی و پرورده نظام کمونیستی/ سوسیالیستی ده های 50 و 60 در رشته فیزیک می باشد.

شهر بسیار مهم و سومی که درباره آن سخن می گوییم دارای پیشینه های جالب ورزشی و تاریخی می باشد شهرمونیخ است که می‌تواند یکی از بزرگترین شهرهای اروپا لقب گیرد.

یکی از ثروتمندترین شهرها و ایالت های آلمان دارای لباس های محلی رنگین و خاص وآداب و رسوم بسیارغنی و قدیمی،مونیخ در ایالت بایرن در جنوب آلمان قرار دارد. این ایالت همسایه کشور اتریش بوده ورفت و آمد تجاری و کشاورزی بسیاری با کشور اتریش دارد ، دانشگاه های بسیار زیاد و مهمی در این کشور وجود دارد و بدین منظور از لحاظ علمی و فرهنگی مونیخ تقریبا از تمام شهرهای آلمان دارای غنای بیشتری است. اغلب سنتها جشنها آداب و رسوم آلما نیها در جنوب آلمان و ایالت بایرن شکل گرفته است .

موفق باشید

 

www.andishepooyan.ir

021-88080308

09121148966

کانال تلگرام : https://t.me/Andishepooyanir