انديشه پويان

كار در آلمان و اقامت اروپا

راز موفقیت کاری آلمانی‌ها با تعداد ساعات کم!

شاید شما هم تعجب کنید اگر بدانید در یکی از ثروتمندترین و صنعتی ترین کشورهای دنیا، ساعت کاری کارمندان در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته صنعتی، پایین است. 

طبق مقاله سایت «هافینگتون پست» در قانون کار آلمان، ساعت کاری 35 ساعت در هفته تعیین شده است؛ یعنی روزی پنج و نیم ساعت. اما چطور این کشور فوق پیشرفته می تواند با این میزان ساعت کار، همچنان جایگاهش را در صحنه رقابت با ژاپن و آمریکا حفظ کند؟ 

کارمندان آلمانی تحت هیچ شرایطی در زمان کار حق صحبت غیر کاری با یکدیگر را ندارند.

كلاسهاي زبان و پيوند اجتماعي در آلمان

دوره زبان آلمانی در آلمان

آلمان :

از هر دو مهاجر یکی در امتحان زبان آلمانی رد می‌شود
مهاجرانی که می‌خواهند به طور دائم ساکن آلمان شوند باید در کلاس‌های آشنایی با جامعه و زبان آلمان شرکت کنند. از هر دو شرکت کننده در این کلاس‌ها یکی در امتحان زبان آلمانی رد می‌شود؛ اغلب به دلیل غیبت مکرر سر کلاس درس.

زندگي در نروژ

هلند كشور اختراعات#09121148966

10 اختراع هلندی ها
1606- بازار بورس
بورس  اوراق بها دار آمستردام در جهان توسط شرکت چند ملیتی هند شرقی هلند(VOC) که در نوع خود اولین بود، شکل گرفت. امروزه سیاستمدارانی که از فقدان محرک در هلند افسوس می خورند، خواستار بازگشت به دوران شرکت هند شرقی هلند(VOC) هستند.
1608- تلسکوپ
با اینکه داچمن هانس لیپرشی در دریافت حق ثبت اختراع خود ناکام ماند اما کپی طرح توسط گالیلئو گالیلی مورد استفاده قرار گرفت.
1620 – زیردرزیایی

كارت اقامت اتريش

اقامت اتريش

ثبت شرکت

کارت قرمز سفید_قرمز

دریافت کارت اقامت قرمز_سفید_قرمز راههای مختلفی دارد که ما در این مطلب به یکی از راهها اشاره می کنیم.

روش اول اینست که شخص باید شرکت ثبت کند. ثبت_شرکت مبلغی حدود 3 تا 4 هزار یورو هزینه دارد وباید 17500 یورو سرمایه اولیه در حساب شخصی داشته باشید.

مصاحبه سفارت آلمان

مصاحبه سفارت آلمان

نکته در خصوص مراجعه به مصاحبه سفارت

شغل دانشجويي در آلمان

شغل دانشجويي در آلمان

شغل دانشجویی در آلمان 

شغل های دانشجویی در آلمان به عنوان( Hiwi )نام گذاری شده که دانشجو می توان این شغل ها را در دانشگاه و انستیتو های مربوطه به دانشگاه پیدا کند. 
تعداد این شغل ها زیاد بوده تا اندازه ای که در بعضی دانشگاه ها به صورت یک ترم با حقوق بالا برای جذب دانشجوی متقاضی کار ارائه می شود.
در اینجا یک نمونه از یک شرکت بزرگ که بیشترین انستیتو های دانشگاه های آلمان را از آن خود کرده است ، به اشتراک گذاشته خواهد شد.

شرايط پذيرش پزشكي آلمان

شرايط پذيرش پزشكي آلمان

تغییر شرایط پذیرش برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های آلمان 

ويزاي كار آلمان

اخذ پذيرش دكترا در آلمان

اخذ پذیرش دکترا در آلمان

دوره دکترا (Promotion) در آلمان به صورت تحقیقاتی هست. به این معنی که دانشجو در مورد موضوع خاصی تحقیق و نتیجه رو در نهایت به صورت رساله (Dissertaion) ارائه میده که موفق به دریافت مدرک دکترا در رشته مورد نظر میگردد.

صفحه‌ها